KASETY I PANELE ELEWACYJNE

Rodzaje elewacji

Całą naszą pasję poświęcamy wykonywaniu elewacji metalowych na zamówienie. Jesteśmy wyspecjalizowani w projektowaniu i produkowaniu elewacji dla nowych lub remontowanych obiektów. Od pierwszego pomysłu do realizacji jesteśmy partnerami architektów, inżynierów, wykonawców, firm budowlanych i inwestorów.

U nas każdy projekt rozpoczynamy od szczegółowej konsultacji z klientem. Przede wszystkim słuchamy, a następnie przekazujemy nasze pomysły dotyczące materiału, kształtu i koloru elewacji. Dbamy o czas naszych klientów. Opiszesz nam swoje pomysły, a my pomożemy Tobie z naszym zespołem, który czerpie z wieloletniego doświadczenia i licznych projektów z systemami fasadowymi. Tę wiedzę bezsprzecznie wykorzystujemy w każdym projekcie – niezależnie od tego, jak bardzo jest on indywidualny. W ścisłej współpracy z naszymi klientami tworzymy indywidualne projekty.

Wszystko zależy od jakości materiału. A przede wszystkim na doborze materiału odpowiedniego do zamierzonego zastosowania. Wspieramy Cię w doborze odpowiedniego materiału na fasadę: aluminium, stal, stal nierdzewna, ocynk. Jako producent wysokiej jakości elewacji znamy dokładnie właściwości różnych metali i wiemy, jak należy obrabiać dany materiał. A ponieważ sam materiał to nie wszystko, oferujemy również wykończenia powierzchni w różnych kolorach i systemach.

Kaseton elewacyjny widok z przodu

Kaseton elewacyjny widok z tyłu

Elewacja

Grafitowa elewacja. Narożne kasety elewacyjne Schrag Polska.
Czerwone narożne kasety elewacyjne Schrag Polska.
Grafitowa elewacja. Narożne kasety elewacyjne Schrag Polska.
Szare kasety elewacyjne Schrag.

Elewacje

Aby perfekcyjnie dopasować cienkościenne elementy stalowe do fasady budynku – np. z aluminium, ocynku lub stali szlachetnej, potrzebne są elementy łączące, które sprostają wysokim wymaganiom płaskości oraz sztywności powierzchni.

Dzięki firmie Schrag architekci, inwestorzy i wykonawcy mają możliwość wykonywania fasad z wyjątkową dokładnością i sztywnością powierzchni, także dla wielkoformatowych elementów. Z pewnością dzięki elastyczności i oryginalności w montażu oferujemy do wyboru różne rodzaje mocowań. Możliwe są widoczne nity lub wkręty lub ukryte mocowania.

Schrag oferuje wiele rozwiązań i kombinacji z określonego typu surowca. Bezsprzecznie obok wymogu dekoracyjnego fasady bierzemy również pod uwagę funkcje ochrony przeciwpożarowej jak i różnorodność kształtu. Wszystko poprzez odpowiedni dobór materiału ze względu na jego szczególne cechy, oraz różnorodność palety kolorów.

Elewacje panelowe

Niewątpliwie elewacje panelowe firmy Schrag zachwycają wrażeniem oryginalności i dokładnego dopasowania. Składają się one z podłużnych, zagiętych elementów, które mogą być dopasowane do konkretnych budynków i wytwarzane w różnych szerokościach zgodnie z życzeniem klienta. W przypadkach fasad panelowych firmy Schrag nie występują żadne ograniczenia, jak np. na budynkach o zaokrąglonym kształcie. Z pewnością stanowi to dużą zaletę przede wszystkim w modernizacji istniejących budynków o wyjątkowym znaczeniu. Panele można dopasować do budynku nadając mu w ten sposób oryginalny wygląd.

Szczególnie w strefie drzwi i okien powstają optymalne możliwości dopasowania fasady panelowej do ich powierzchni. Przede wszystkim oferujemy nieograniczony wybór wielkości i kształtu szczelin między panelami, które mogą być układane w kierunku poziomym, pionowym lub każdym innym, zgodnie z życzeniem klienta.

Panele uzyskują dodatkową sztywność powierzchni poprzez gięcia od strony czołowej fasady, aby w obszarze fug tworzyły się przejrzyste zakończenia. Oferujemy nie tylko system niewidocznych mocowań, możliwe jest również skonstruowanie paneli z widocznymi mocowaniami, wszystko zgodnie z życzeniem naszych klientów. 

Szare panele elewacyjne Schrag Polska.
Szare kasety elewacyjne Schrag Polska.

Elewacje z płaskiej blachy

Elewacje z płaskiej blachy z pewnością charakteryzują się przejrzystymi liniami i precyzją wykonania. Niewątpliwie również przy tym typie elewacji na pierwszym miejscu stawiamy na indywidualność i wysoką jakość produktu. Elewacje te można kształtować w różnych formach i wielkościach zgodnie z życzeniem klienta. Dzięki temu jest możliwość optymalnego dopasowania elewacji przede wszystkim w obszarze drzwi i okien, bez zakłócenia wrażeń wizualnych. Z reguły wzmacnia się je za pomocą dodatkowych elementów płaskiej blachy, która zawieszana jest na bolcach umieszczonych w pionowej podkonstrukcji profili.

Takie elewacje zapewniają wizualne wrażenie wysokowartościowych, gładkich powierzchni z wyrazistymi zakończeniami – bez widocznych mocowań.

Elewacje elementowe

Elementowe fasady firmy Schrag urzekają swoją indywidualnością i wysokiej jakości wykonaniem. Z reguły składają się one z tafli płaskiej blachy w formie kaset wygiętych na bokach, które mogą być wytwarzane wedle życzenia klienta w systemie wielkości małych lub dużych formatów.

Standardowo górna krawędź jest zagięta w formie litery Z. Podczas gdy podstawa jest lekko pochylona, w celu zapewnienia kontrolowanego odpływu wody deszczowej. Dolny brzeg jest wygięty w kształcie litery U i znajduje się nad krawędzią umieszczonego pod nią elementu. Jednocześnie sięga do bocznej krawędzi pionowego profila  i posiada funkcję wzmacniającą. W zależności od nośności elementu może być przymocowany jeden lub więcej dodatkowych profili usztywniających.

Elementy elewacji są zawieszane na uchwytach umieszczonych na pionowych szynach. Dzięki dokładnemu wykonaniu pojedynczych części, elementy te mogą być szybko i łatwo zamontowane według wskazanego kierunku konstrukcji.

Schrag – rozwiązania fasadowe przemyślane od początku do końca.

Szare panele elewacyjne Schrag Polska.

JAKOŚĆ

Elementy elewacji firmy SCHRAG urzekają swoją indywidualnością i wysokiej jakości wykonaniem

MATERIAŁY

Stosujemy najwyższej jakości materiały od renomowanych producentów

MOŻLIWOŚCI

Mogą być wytwarzane wedle życzenia klienta

   Organizacja transportu   Kontakt   Malowanie proszkowe