RYGLE ŚCIENNE
Rodzaje rygli stalowych
Profil U
Jest to najprostsza odmiana profili U (profil U 2x gięty). Kształtowniki te są stosowane jako rygle ścienne o małych rozpiętościach, jednak najczęściej stosowane są jako elementy wymianów do montażu ślusarki.
Profil C
Profile C (profil C 4x gięty) najczęściej stosowane są jako rygle ścienne. Montowane są w pozycji poziomej w układzie jednoprzęsłowym zarówno pomiędzy, jak i do lica słupów.
Profil CL
Profile CL (profil C 6x gięty) oferują te same korzyści, co kształtowniki C, jednak ze względu na dodatkowe zagięcia mają zwiększoną nośność.
Profil T
Profil T (okapowy) jest to zmodyfikowany kształtownik C w pełni dostosowany do jednoczesnego pełnienia funkcji płatwi dachowej oraz rygla ściennego w obrębie okapu.
Jednym z najczęściej stosowanych kształtowników zimnogiętych są profile C. Występują w kilku wariantach w zależności od zastosowania oraz oczekiwanych parametrów wytrzymałościowych. Kształtowniki te są najczęściej wykorzystywane jako jednoprzęsłowe rygle ścienne. Bywają również z powodzeniem stosowane jako płatwie dachowe czy profile kontenerowe. Rodzaj zastosowanego przekroju rygla jest ściśle związany z wymaganą nośnością oraz opłacalnością rozwiązania.
Wyjątek stanowi rygiel okapowy, który zazwyczaj jest wykonany z profilu giętego cztery razy z górną półką odgiętą tak, aby dostosować ją do kąta spadku dachu. Kształtownik ten pełni jednocześnie funkcje płatwi dachowej oraz rygla ściennego przenosząc obciążenia w dwóch płaszczyznach.
Jeżeli potrzebujesz kształtownika o wymiarach innych niż podano w katalogach Schrag skontaktuj się z naszym biurem projektowym, który dzięki indywidualnemu podejściu do każdego projektu proponuje rozwiązania najbardziej efektywne, a co najważniejsze zgodne z obowiązującymi normami oraz wiedzą techniczną.
Co nas wyróżnia:
- Wysoka dokładność wymiarowa rygli stalowych uzyskiwana poprzez zastosowanie najnowocześniejszych urządzeń rozwijających, profilujących, wykrawarek i pras krawędziowych CNC
- Własny zespół projektowy posiadający obszerną wiedzę i doświadczenie w zakresie obliczeń statycznych i wytrzymałościowych profili giętych na zimno
- Możliwość oznaczania znakiem CE zgodnie z normą PN EN 1090
- Dostawy zgodne z harmonogramem budowy
Długości produkcyjne do 16 400 mm.
W celu optymalizacji projektu oraz doboru płatwi można skorzystać z naszego oprogramowania Schrag Lite >>.
Parametry blach
Parametr | Wartość |
---|---|
Rodzaje blachy | ocynkowana, gorącowalcowana (tzw. czarna), kwasoodporna, nierdzewna |
Materiał | S350GD, S390GD, S450GD, S235, S355, 1.4301 |
Grubość [mm] | 1,5 / 1,75 / 2,0 / 2,5 / 3,0 / 4,0 |
Geometria | wg. katalogów Schrag / wg. dokumentacji Klienta |
Korzyści wynikające z zastosowania rygli zimnogiętych:
- niska masa
- wysoka wytrzymałość
- dobra odporność na korozję
- łatwość montażu
- możliwość zastosowania w trudnych warunkach zewnętrznych
- efektywna logistyka
elementy otworowane w trakcie produkcji
Dobór rygli
Zadzwoń
+42 211 37 20
Usługi dodatkowe
W zakresie naszej produkcji oprócz gięcia kształtowników wykonujemy również usługi dodatkowe. Aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy również wykonywanie otworów montażowych lub technologicznych, a także podcięć i ukosowań. Ponadto, na życzenie Klienta organizujemy malowanie elementów oraz transport.
Schrag w liczbach
Rygle ścienne