PROFILE KONTENEROWE

Nasze rozwiązania dla budownictwa modułowego

Profile i kształtowniki zimnogięte to znakomite elementy konstrukcyjne. Niewątpliwie względnie niska masa, a także możliwość wykonania dowolnego otworowania w trakcie produkcji sprawiają, że są łatwe w montażu. Z pewnością relatywnie niska cena to kolejny atut przemawiający za stosowaniem tego typu elementów. Przedmiotem największej dbałości naszej firmy niezmiennie jest jakość produktów i usług. Bezsprzecznie marka Schrag w branży produkcji kształtowników zimnogiętych to przede wszystkim synonim wysokiej jakości oraz dużych możliwości technologicznych. Wszystkie etapy związane z wytwarzaniem produktów i realizacją usług, od kadry technicznej, przez wyposażenie techniczne oraz stosowane materiały są ukierunkowane na osiąganie jak najlepszych efektów jakościowych. Staramy się działać efektywnie osiągając najwyższą jakość przy optymalnych kosztach wytworzenia. Oferujemy naszym odbiorcom produkt nowoczesny, dokładnie taki jakiego potrzebują i prawdopodobnie najlepszy na rynku.

Rama kontenera wykonana z kształtowników zimnogiętych. Widoczne słupy, belki górne i dolne.EROWE RAMA KONTENERA

KSZTAŁTOWNIKI KONTENEROWE

Stalowe profile kontenerowe  produkowane są z blach surowych (czarnych) oraz ocynkowanych, w technologii gięcia na zimno. Stosowane są do wytwarzania ram stalowych kontenerów. Profile kontenerowe najczęściej wykonuje się z blachy gorącowalcowanej (tzw.:czarnej)  S235 lub S355 ze względu na jej właściwości spawalnicze, które są istotne w późniejszych etapach produkcji kontenera. W przekroju poprzecznym, profile, najczęściej mają kształty C, U lub L o grubości ścianek blachy w zakresie od 0,75 do 4,00 mm. Mogą być wytwarzane w długościach do 12,5 m wraz ze specjalistycznym otworowaniem, ukosowaniem oraz podcięciami i wycięciami technologicznymi. Stosowane przez nas technologie umożliwiają wytwarzanie nawet pojedynczych elementów o bardzo indywidualnych kształtach przekroju poprzecznego. Dostosowanych nawet do rygorystycznych wymagań projektowych.

Parametry blach

ParametrWartość
MateriałS235 / S355 / DX51D / S350GD / S390GD
Maksymalna długość [mm]12500
Grubość [mm]0,75 / 1,0 / 1,25 / 1,5 / 2,0 / 2,5 / 3,0 / 4,0
Geometriawg. dokumentacji Klienta

Schrag w liczbach

Profile kontenerowe

0 %
Zadowolonych klientów

0
Ton wyprodukowanych profili

0
Lata doświadczenia
Profile kontenerowe górna rynna. Schrag Polska.

Górna rynna obwodowa

Jednym z kontenerowych  profili zimnogiętych jest górna rynna obwodowa. Jej skomplikowany kształt w przekroju poprzecznym sprawia, iż pełni zarówno  funkcję elementu nośnego ramy kontenera, oraz dodatkowo funkcję rynny obwodowej, zbierającej i odprowadzającej wodę z dachu.

Słupy

Kolejnym kontenerowym profilem zimnogiętym są słupy. Są wykonywane z grubszej blachy niż belki górne ponieważ muszą przenieść większe obciążenia, głównie na ściskanie. Na końcach są wykonywane specjalne owalne otwory z wywiniętą krawędzią ułatwiające transport kontenera.

Profile kontenerowe słup narożny. Schrag Polska.
Profile kontenerowe dolna belka. Schrag Polska

Dolna belka obwodowa

Innym zimnogiętym profilem kontenerowym jest dolna belka obwodowa. W przekroju poprzecznym zazwyczaj ma kształt C. Wykonywane w niej podcięcia czy otwory są zależne od zastosowanej konstrukcji podłogi kontenera. 

Otwory transportowe

Na funkcjonalność kontenera ma również wpływ możliwość łatwego i szybkiego transportowania. Pomocne są specjalne owalne otwory z wywiniętą krawędzią wykonywane bezpośrednio na końcach słupów. Wywinięcie krawędzi sprawia, iż blacha w tych miejscach jest dodatkowo wzmocniona  i nie ma potrzeby instalowania dodatkowych uchwytów transportowych.

Profile kontenerowe, słup narożny Schrag Polska.
Świetliki pasma świetlne. Schrag Polska.
Profil C z podcięciami Schrag Polska.

Usługi dodatkowe

W zakresie naszej produkcji oprócz gięcia kształtowników wykonujemy również usługi dodatkowe. Aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy również wykonywanie otworów montażowych lub technologicznych, a także podcięć i ukosowań. Ponadto, na życzenie Klienta organizujemy malowanie elementów oraz transport.

Otworowany profil C stojący na kształtowniku zimnogiętym.
   Organizacja transportu   Kontakt   Malowanie proszkowe